Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Na volné noze

Být na volné noze je můj dlouhodobější sen, ale na druhou stranu nemám dost odvahy pustit se do podnikání na své triko. I když lze i ŽL založit přes internet pořád si nejsem dost jistý, zda bych byl schopen shánět dostatek (práce) zakázek, které by mě mohli uživit. Jeden čas jsem byl již hodně zviklán, když se nabídky z webtrhu poměrně hrnuly a s několika lidmi jsem pracoval dlouhodoběji, ale nyní jsem delší dobu téměř nevyužit. Snažím se rozjíždět své projekty, ale ty mi přinášejí buďto hodně málo ovoce nebo žádné.

Přemýšlím kde jinde se prezentovat, aby si mě mohl najít potencionální zákazník. To co dle mě splňuje požadavky, kde bych mohl prezentovat svůj pracovní profil, přináší katalog živnostníků (podnikatelů) navolnenoze.cz. Tento „portál nezávislých profesionálů“ je zajímavý z několika hledisek.

  • Prvně umožňuje prezentaci profesionálů i ve více oborech, nejen v internetovém podnikání, jako nabízejí podobné servery. Takže zde můžete najít odborníky na SEO, copywritery, ale také specialistu na víno, specialistku na přípravu suši či zahradní architekty. To vše na jednom místě.
  • Registrace na tomto portálu je placená. To může být výhoda i nevýhoda. Pro začínajícího podnikatele spíše nevýhoda (další výdaj). Z pohledu společnosti, která hledá specialistu, to však může být výhoda, kdy doufá, že kdejaký rádoby profesionál není ochoten zaplatit za registraci.
  • Portál na volné noze i přes svou placenou registraci však nabízí slevu v podobě roku registrace navíc zdarma (pro studenty, ZTP, seniory… )

I když portál funguje již od roku 2005, je v něm zapsáno jen okolo 300 nezávislých profesionálů. Může se to jevit jako malý počet, ale vezmeme-li v potaz předchozí zmínku o nechuti registrace kdejakého „běžného zahradníka“ (byť nabízí kvalitní služby), můžeme se spolehnout, že toho koho nalezneme v katalogu, by měl být opravdu profesionálem v oboru.

Komentáře (3)

  1. salax napsal:

    Anebo použít globální http://www.linkedin.com kterej je zdarma.

  2. Miridia napsal:

    na http://www.linkedin.com tady zorvna v té našékotlince nejsme zvyklí a ani jej vůbec nepoužíváme, ale to chce čas. Koukněte se na Facebook, toho si Češi hooodně dlouho nevšímali a naráz boom jako hrom!

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.