Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Nebaví mě psát blog, chci vydělávat

Od ledna tohoto roku všude jen čtu, jak si každý dává za cíl vydělávat několikamístné částky z provozování webů ať už prosperujících a nějakým způsobem prospěšných tak i weby typu MFA či minisites. Pomalu mě to začíná nakopávat a jdu do toho…

Dopředu říkám, že můj cíl je asi směšný nebo spíše reálný, ale fakt nepočítám s tím, že by se měsíční zisk (opravdu jen čistý zisk) přehoupl přes 4cifernou částku. Takový cíl si mohu dávat až po prvním roce, kdy se nějaký můj finanční zdroj začne pořádně otřásat. Za poslední rok jsme si přes webtrh našel několik prací a tvořil jsem od základů několik MFA webů, tak drobet jsem od majitelů pro které jsem to dělal vyzvídal a zjišťoval jak se to vyplácí a zda to á cenu. Z pravidla byla odpověď jasná „Má, ale musíš tich MFÁček udělat desítky aby se ti to vyplatilo“.

Tak jsem se dal do nakupování…

V dnešní době mám v držení asi dvacítku domén, mám v plánu pro začátek tak 20 MFA k tomu 10 webů, které budou doufám přínosné nejen pro mě ale i pro čtenáře. V současné době se snažím minimalizovat náklady, a tudíž nakupuji domény info za pár centů a hosting „zatím“ řeším na IC, ale až rozjedu všechny domény, určitě přejdu na nějaký multihosting.

Ovšem…

Nic nejde tak lehce, jak bych si představoval, poté co jsem rozjel první desítku webů na „lukrativním“ hostingu, hosting byl razantně ukončen a data v háji… Dva weby na kterých mě záleží jsem měl zálohované a to je zatím jediné co mám v provozu seodesatero.info a seoslovnik.info, do budoucna bych je ještě rád podpořil projektem na doméně seo-audit.info kde bych do budoucna rád nabízel služby spojené s SEO optimalizací. K tomu mám asi 5 domén spojených s bankovnictvím, kde se klidně vsadím, že budu propagovat moji oblíbenou mBanku a ostatní domény jsou všeobecnějšího charakteru.

Největší „zisk“ doufám, že dostanu z projektu, který se mi zrodil zatím jen v hlavě, hodil jsem si ho na papír, rozvrhl a věřím že z toho dostanu hodně!!! Ovšem s tímto projektem se nesou určité nároky na finanční zázemí, proto jsem tento plán nechal zatím v šuplíku uzamčen a až se vrátím z pracovní dovolené v Anglii,kde doufám, že si na start tohoto projektu vydělám a pustím se do něj po hlavě, nikoli bezhlavě. V lednu roku 2010 bych vám moc rád tento projekt představit!

Komentáře (3)

 1. xman napsal:

  A z akej oblasti máš tie weby? Travel, financie, .. ? No je jasné že free hosting neni dobré riešenie, veď v zahraničí je kopu hostingov od 5$ mesačne kde si dáš domén koľko chceš a priestoru je tam tiež kopu. Ja tiež skúšam nejaké minisites ale zatiaľ nič moc, nedarí sa monetizovať 🙂

  • mirecekp napsal:

   Ty 3 základní které nemam jen na vydelek jsou ty SEO weby, MFA jsou finance a oblasti ktere nejsou tolik provarene. ty ale nechci zminovat. O multihostingu v zahranici vim (uz jsou i u nás takové, které by i za to stály) ale 200,- Kč mi pořád přijde dost dokud nebude pořádný příjem…

 2. sibiřanka napsal:

  vidíš, a přitom existují lidé, kteří se UŽIVÍ PSANÍM BLOGU. stačí jen psát smysluplné věci a ne žvásty, dát tomu řád. i přes blog lze poskytovat (velmi!) smyslupný a pro čtenáře „obohacující“ obsah.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.