Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Pay Per Post vyplňuje mezery na blogu

PPP je reklamní systém, který mezi středně velkými a menšími blogy nebyl v našich končinách doposud vídán. Již před více než 2 lety jsem zaznamenal snahu o vytvoření Pay Per Post systému na webu diky.cz, kde se bohužel od doby vzniku nic nepohnulo a pravděpodobně tento plán již zanikl. Nyní ovšem vstupuje na český trh placla.cz se svým pojetím placených článků (zkratka placla znamená PLAcené ČLÁnky).

Reklamní systém Pay Per Post nabízí blogerům a majitelům webových stránek možnost publikovat „články na zakázku“ inzerenta, který po napsání a zveřejnění článku zaplatí majiteli stránek. Někteří možná tento způsob reklamy odsuzují, ale většina (ke které se přikláním i já) za tímto reklamním systémem stojí. Všechno je jen o pojetí samotného reklamního kanálu.

Nemám nic ani proti kontextové reklamě, ale pakliže na webu je více jak 50% textového obsahu reklama, je to MOC! Ale když je reklama umístěná vedle nebo pod články, kde neruší při čtení je to ideální pro obě strany, bloger neztratí čtenáře a čtenáři si mohou v klidu užívat váš text a v případě, že ho reklama vedle zaujme, tak na ni rád klikne a nemusíte mu jí podstrkovat za každou větou v článku.

Stejně tak je tomu i v případě Placených článků. Občas prostě dojdou nápady nebo se nic neděje a bloger nemá o čem psát. Všichni víme, že pravidelnost článků je základ pro dobrou návštěvnost. A tak se můžeme inspirovat tématy placených článků, a pakliže nás nějaké téma zaujme, rádi o něm napíšeme a dokonce za takovýto článek budeme odměněni.

Ale vše s rozumem, pokud máte blog o vaření určitě nebude vhodné psát o eshopu s pneumatikami. Snažte se, aby článek na váš blog prostě sedl, aby byl přínosný jak pro čtenáře, tak i pro inzerenta!

I já na tomto blogu odpublikoval několik placených článků a myslím si, že čtenáře nikterak neurazili a inzerenta potěšili. A vůbec se nestydím, když reklamní článek publikuji, protože ti z vás kteří nějaký web máte a staráte se o něj víte moc dobře kolik hodin denně zabere a každá koruna vás alespoň drobet motivuje k psaní dalších článků pro váš blog.

Komentáře (1)

  1. Tomáš Pučík napsal:

    Také proti PPP nic nemám. Sám tam jsem také zaregistrován a myslím si že je to lepší než přeplněný blog reklamami.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.