Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Pracovní pohovor z kterého jsem se málem poblil

Včera jsem šel po předchozí domluvě na celodenní pracovní pohovor. Z kterého jsem musel po hodině odejít a hodně se držet abych na dotyčnou slečnu nebyl hrubý. Ale to bych předbíhal.

Na internetu jsem narazil na inzerát s pracovní nabídkou obchodního poradce (konzultanta) reklamní agentury, který hledal 3 nové kolegy do nové pobočky v Českých Budějovicích. Hned druhý den mi odpověděli na inzerát s tím jestli mohu přijít ještě v ten den v odpoledních hodinách na pohovor. Nebránil jsem se tomu a v 5 hodin jsem šel na pohovor. Možná už by se hodilo zmínit společnost, jednalo se o společnost Jobing. Do té doby jsem neměl o této společnosti tušení a jelikož jsme neměl moc času jen letmo jsem si prohlídl webové stránky společnosti, kde bylo minimum konkrétních informací. Přirovnal bych to k proslovům politiků, stránky plné odstavců textu, ale co živí společnost Jobing jsem se nedočetl.

Toho dne večer jsem šel na pohovor. Ve společnosti panovalo příjemné prostředí, sedělo nás tam celkem 5. Jak bývá zvykem všichni vyplnili jednostránkový formulář a po chvilce si nás „někdo“, pravděpodobně manažer pobočky, po jednom zval na pohovor, který netrval více jak 5 minut. Předpokládám, že všichni odcházeli s naprosto nulovými informacemi jako já, jediné co jsem věděl bylo, že mám přijít druhý den ráno na celodenní pohovor (zkoušku).

Ráno jsem vůbec netušil do čeho jdu, společně se mnou tam byli další dva, které jsem si pamatoval z dne předtím. Po chvilce si mě zavolal opět „asi nějaký manažer“ do kanceláře kde bylo dalších X lidí (5-10) zde mi vybral jednu kolegyni, která se mnou bude celý den, bude mě zkoušet a zjišťovat jestli jsem ten pravý pro jejich firmu. Jo tak tenhle přístup se mi líbil :). 

Slečna se jmenovala Lenka (první co mi sdělila bylo, že ve firmě si všichni tykají -další pozitivum) byla sympatická, takže jsem se těšil jak to bude probíhat. Bavila jsme se naprosto rovnocenně, zjišťovala jaký jsem co dělám a to samé mi říkala o sobě (skoro rande 🙂 ). Pozvala mě do kavárny, kde jsem se pomalu začínal dozvídat co by bylo mojí náplní ve společnost Jobing, s kým firma spolupracuje, padlo pár informací i o financích a kariérním postupu. Pomalu jsem začínal chápat o co jde…

Poté co jsme opustili kavárnu a přidala se k nám ještě jedna kolegyně mi začalo docházet oč jde, chtějí ze mě udělat hnusnýho podomního prodejce! Jdeme do protějšího panelového domu a slečny jdou byt po bytu a zjišťují jaké používají mobilní operátory, vyptávají se na paušál a už je to tu, vnucují lidem paušál od Telefonici O2. Za jeden 4 podlažní dům podepsala smlouvu jedna důchodkyně, druhá díky bohu na poslední chvíli zavřela! Slečny nejen že jim neříkali pravdu, v podstatě jim lhali, Důchodkyni která utratí za kredit 500 Kč na půl roku, vnucovali „výhodnější“ tarif od O2 speciálně pro důchodce s měsíčním paušálem 190Kč. Nechutné vnucování nevýhodných paušálů mě otáčelo žaludek, o to víc pokud naléhali na starší lidi, kteří tomu z pravidla nerozumí.

Nikdy v životě bych nemohl dělat podobnou práci, byť by byla báječně finančně ohodnocena! Je to nechutné a nehumální! Tenhle systém prodeje je ta nejhorší reklama, Telefonica O2 si tak hřeje hada na prsou! Když už není hanba samotným podomním prodejcům ani jejich zaměstnavateli Jobingu, tak alespoň Telefonica O2 by se mohla probrat! Jsem hrdým zákazníkem Vodafone a jsem rád, že tuto formu prodeje nepoužívají, nebo o ní tedy alespoň nevím. Nejlepší forma reklamy je taková, že se o společnosti mluví v dobrém světle na veřejnosti a mezi přáteli.

Stejné smýšlení má mnou založená skupina na Facebooku: Nesnáším domovní prodejce a podobnou havěť.

Komentáře (248)

 1. Romana napsal:

  Také mně se přihodilo, že jsem byla bez práce. Odpověděla jsem této „firmě“ a byla pozvána na pohovor. Vůbec mi neřekli přesně, co je náplní práce, to vše prý zítra ráno… tak jsem přišla a nestačila se divit. Venku byla strašná zima a já se dozvěděla,že budu celý den v „terénu“, a to jsem na sobě měla sukni, kozačky na vys.podpatku…Byla jsem odvezena z Liberce do Děčína, což jsem se dozvěděla až v autě! Tolik trapnosti jsem nečekala a snad nikdy nezažila. Mám vystud. vysokou školu, rodiče do mě vložili základy slušnosti, ze srdce nesnáším podomní prodej-jsem také domovník a úspěšně vyháním podobné lidi z domu:)… a já jsem se měla účastnit toho samého. Zvonili na zvonky, lezli do baráků, nenechali se odbýt ani lidmi, co jim nadávali, ať neotravují…myslela jsem, že se mi to jen zdá. Nabízeli lidem levnější proud…měli mezi dveřmi ukazovat vyúčtování a hned podepisovali slevu u jiné společnosti. Téměř nikdo to nechtěl…bylo mi zle od žaludku-ani jsme nikde nejedli, nesedli si..a večer po 18.h se přijelo zpět(od rána od 7h!)a měla jsem čekat, jestli mě vyberou…a kupodivu :):):) vybrali! Odcházela jsem, nadávala jsem si celou cestu domů, že již nikdy něco podobného více….tak jsem tam zavolala, že už nikdy nepřijdu a děsně se mi ulevilo..a to i teď, když tady čtu podobné reakce. To je něco tak nedůstojného…proto neustále hledají nové oběti…a lžou, a lžou…a lžou..jsou to omezení chudáci, kteří sami sobě lžou, jak jsou spokojení, jaké mají dobré peníze, jak jsou pracovití…jak zde psal Mireček: na pozvracení. Tak nikdo od přejmenované firmy Jobing-nyní B.O.. Group nečekejte nic pozitivního a lidi, jako je zde Honza, co píší naprosté bláboly o vypracování se apod., je jen třeba politovat. Když byl tak spokojený, proč u nich byl jen dva měsíce? 🙂 Asi už měl milióny…:)

 2. zkopírováno ze zpovědnice napsal:

  Já vydržela víc jak 3 měsíce na pobočce v Plzni a nepřála bych to svýmu nejhoršímu nepříteli. Když jsem tam nastoupila, vůbec sem netušila co mě čeká. pohovor probíhal v klidu. Asitentka manažera mi tvrdila, že základní plat je 12 OOO hrubého + provize, které dělají 300 a víc, podle toho jak budu šikovná. Přidělí mi na celý den toho nejlepšího člověka z firmy (celkem tam byli 4 nejlepší-trenéři), který se mi bude celý den věnovat a učit mě. Byla sem nadšená-mladá holka a hned 12 000 Kč a ještě provize, to je přece super! Ten samí den jsem měla volat kolem oběda, kvůli rozhodnutí, jestli mne přijmou či ne. Byla sem nervozní a když mi odpoledne oznámily, že mě tedy berou na zkoušku a ať přijdu hned druhý den v půl desátý ráno, myslela sem, že omdlim nadšením, že hned chvilku po škole mam práci. Druhý den přišel pozorovák. Přidělili mi slováka žijícího tady v čechach, byl veselej, usměvavej, ptal se jestli vim co je to propagace a marketing, snažila sem se mu odpovědět co nejlíp. Dali sme si kafe v jedné kavárně kousek od pobočky BOSu, on ho za mě zaplatil a vyrazily sme k firemnímu autu a do terénu. Jel s náma ještě jeden trenér a ten do mě cestou ven z Plzně pořád rýpal, že málo mluvím nebo spíš vůbec nemluvím a že jestli nebudu mluvit, tak nemam šanci uspět. Celou dobu sem přemejšlela, proč bych měla v týhle práci moc mluvit…netrvalo dlouho a dolšlo mi to. Popadli desky a rozeběhli se a já s nima. Bylo to fakt masakr, já načinčaná jak ředitelka školy, podpatky a lítala sem za nima jak hadr na holi, usmívala se na starší lidi a přikovala na vše co jim můj trenér řekl-nalhal. Produkt elektrika a plyn-no měli dost velkej úspěch a cestou zpátky si říkali kolik kdo má bodů a kolik kdo má peněz za ten den a že se těší na to, že zase budou oni dva nejlepší, že jim pak šéf platí luxusní dovču u moře a podobně. Měla sem v hlavě zmatek. Když sme se vrátily na pobočku a já se svým trenérem šla k šéfovi, netrvalo ani 20 minut a byla sem přijatá, říkala sem si jaký sem měla štěstí, že jsem tu první než ostatní co měli pozorovák. Nastalo 5 RT dní a po nich další a další, kdy sem tam byla na dohodu a až po měsíci, když mi bylo divný, kde je mých 12 000 hrubýho mi s úsměvem oznámili, že nic takovýho neni, ale když na sobě zapracuju, tak budu leader a tem už má víc peněz a dostává pod sebe nováčky, který zaučuje, má z nich taky prachy a tím pádem se připravuje na trenéra. Tak sem začala víc makat, když sem psala dostatek smluv za den, abych mohla bejt povýšená na leadera, přišel další zádrhel-musíš mít ŽL další bomba! Takže 3 měsíce totálně v háji, víc jsem prodělala než vydělala (ani ne 3000 za týden a z toho víc jak půlka padla na dopravu, kterou sem si hradila sama a jídlo) a i když tam každej chrlil jaký bere prachy, v závěru, tam dlužili všichni šéfovi a to i ti co psali 10 denně. O hlasitém bouchání na dveře, placání, zpívání, hrách a různých výkřiků typu: ,,Jdeme na ně, na vorvaně, voko na ně DŽUS“ nebo ,,Klika dveře, dveře klika, plzeňáci to je liga!‘

  • Plzeň napsal:

   Dobrý den všem,

   díky článku z 12.11. 2012, jsem se vyhnula pohovoru u této firmy, mnohokrát děkuji za ušetřený čas a energii…:-)

 3. winka napsal:

  Ahoj, má někdo zkušenost z firmou Apos Consult s.r.o. ???

 4. Ivana napsal:

  Dobrý den
  v dnešní době se bohužel stane, že přijdete o místo ze dne na den a hledáte jiné. Inzeráty slibují, třeba administrativní pozice, kde se dokonce i píše- nejde o podomní prodej, či nabízení produktů. Domluvíte si pohovor a ejhle, s různými místy poradců a obchodníků se roztrhne pytel. Př.- Přijde klient se svými celoživotními úsporami…jako potencionální zájemce o radu, jak naložit s penězi a třeba i rozmnožit svůj majetek za odborným poradcem, on sám neví- nerozumí…a dotyčný poradce mu poradí a přitom nemá ani páru o ekonomice a má za sebou jednodenní školící kurz, zaměřený na získání podpisu a jeho zářezu na pažbě. To samé platí u nabídek pojišťoven, telekomunikací, plynařů…neříkám, že vše je špatné a že nenarazíte na férovou či výhodnou záležitost, ale prosadit se, v zástupu podvodníků a hlupáků, vychytralců a bezpáteřních jedinců … to je zcela nemožné, či velmi těžké. Má zkušenost je tato, nabízí – li někdo větší výplatu, než je obvyklé, chce-li pouze práci na ŽL, sejde-li se více lidí na pohovor, obsahuje- li pozice obtelefonování klientů…je zle a rychle od toho. Žádné schůzky se nemusím zúčastnit, prostě rovnou odejít a srovnat se s tím, že budu bez práce dále, i když vím, že pracovat chci, vzdělávat se i učit novým věcem … Neumím si představit, že někoho potkám, nebo mi někdo zavolá a řekne, do čeho jste mě to uvrtala, co jste mi nalhala, nebo proč jste mi neřekla vše. Asi by mě hanba fackovala. Takových nabídek je pod pojmem administrativa, nebo asistentka více než 80 % a radí – li Vám personalisté…využijte svých kontaktů a rodiny, kdo má tu možnost, opravdu využijte a kdo nemá známé, tomu držím palce, jako sama sobě . iva

 5. xxxx napsal:

  Také jsem šla na pohovor Ranger Comunitations byla jsem velice nadšená, že budu konečně pracovat už dlouho dobu jsem byla bez práce. Když mi ještě ten den volali, že jsem vybraná a můžu pracovat byla jsem ještě nadšenější. Ten den nás tam bylo asi tak deset. Najednou nám manžerka řekla že místo pracovní smlouvy budeme mít jen dohodu o provedení práce, ale že za měsíc dostaneme každý smlouvu. Měsíc uběhl jak voda ale nic žádná smlouva nebyla. Uběhl další měsíc a zase nic. Když většina lidí, kteří nastupovali se mnou a neustále se hrnuli nový a nový zájemci došlo mi co to je za firmu. Vydržela jsem tam celkem 3 měsíce abych si něco oddělala a dostala peníze od pracáku. Už jsem to déle nemohla vydřžet upozorňuji všechny zájemce o hlavní pracovní poměr v této firmě. Nedají Vám hovo vím to. Kamarádka tam dělala do konce té dohody a pak jí řekly sbohem a během toho nabízela po telefonu asi 5 produktů. Je to hnus….

 6. Vadne.cz napsal:

  Nemyslím si, že uvedené metody využívá (zneužívá) pouze zmíněná Telefónica. Mám za to, že se k nim občas snižuje také T-Mobile. Nicméně rád bych uvedl příklad z praxe, jak těžké (a drahé)je uzavřený tarif vypovědět. Podrobněji viz odkaz:
  http://www.vadne.cz/sluzby/telefonica-o2-odstoupeni-od-smlouvy/

 7. DeeDee napsal:

  Na FB je stránka o JObingu, BOS group a spol, o tom jaké dávají inzeráty a ve finále vás odvezou do jiného města a celý den šlapete na chodníku, abysste otravovali lidi s levnější elektrikou… pište svoje zkušenosti, ať to ví co nejvíce lidí!!!!!
  https://www.facebook.com/pages/BOS-Group-sro-Premier-Class-Jobing-sro-jsou-banda-podvodn%C3%ADk%C5%AF/613966938638270

 8. DeeDee napsal:

  Varování:
  Kdokoliv máte pochybnosti o tom, jaká práce Vás čeká v BOS Group, dříve známém jako Jobing, podívejte se na toto video:
  http://www.youtube.com/watch?v=xhwieJVKA3o

 9. Dodo napsal:

  To je tusim vsade rovnake. Aj na Slovesnku sa rozmáha podomovy predaj.

 10. xxx napsal:

  zítra jedu na druhé kolo pohovoru jen proto,abych je mohla poslat do prdele face to face…

 11. Martina napsal:

  jsme tak ráda, že jsem navštívila tento web, než jsem šla na 2. pohovor, ten první pohovor byl úplně stejný, tak jako popisujou tady všichni, aji hodina zavolání sedí! HEH, ted už se tomu směju… ale jak jsem to zjistila prvně, bylo mi až špatně!

 12. David napsal:

  Srandovní čtení, i když je mi jasné, že ty, co mají nějakou osobní zkušenost se moc nesmějí, nebo nesmáli, ale je dobré na podobné neřády poukazovat.

 13. Jůůůlie napsal:

  Tolik lidí schání práci a neví do čeho jdou. Ale chytrej člověk je dřív nebo později prokoukne. Nechápu ty co tam vydrželi dýl. Fakt bych se z toho pozvracela. Asi byli zoufalí a potřebovali práci. Ale ve výsledku si nic nevydělali. Aspoň teď víme o jejich zkušenostech. Už jsem se takhle musela vymluvit z několika podezřelých pohovorů. Naposledy Royal Rise alis převlečený BOS Group. Vždycky si před pohovorem zjišťuju info o firmě. Tahle nemá web.stránky, email přišel úplně z jiné firmy, na adrese uvedené taková firma nesídlí, veškeré informace prý sdělí na informačním pohovoru, ozvali se okamžitě… no celé podezřelé od začátku do konce…. Nejsou si schopní ani změnit email…

 14. Pavla napsal:

  Tak to je mazec, co se tady dozvídám. Zrovna jsem dotelefonovala s paní Benkovou z Ovy, že mám dojít hned zítra na pohovor. Do telefonu mi více informací nechtěla říct, že prý až zítra na tom pohovoru se dovím více. Jednalo se o pozici „výpomoc na reklamních kampaní“. Už to mi bylo divné, takže tam ani nepojedu, ztráta času. Na takovou dealerskou práci nemám žaludek. Všem hodně štěstí při hledání dalších „slušných zaměstnavatelů“…..

 15. Tomáš napsal:

  dobrý den, chci se zeptat zda firma na dolním náměstí 25 Junior Dream, s.r.o. je totéž co B.O.S. group? Mám jít právě zítra na pohovor, tak chci vědět zda to má smysl

 16. Helena napsal:

  Zrovna jsem si vyhledávala nějaké informace o Junior Dream. Dělám to vždy než odpovím na pracovní nabídku. A místo informací o samotné firmě na mě vyskočila samá varování o podvodnících. Velice bych ocenila,kdyby mi k tomu mohl někdo něco povědět. Možná pan Tomáš nade mnou nebo někdo jiný. Předem děkuji.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.