Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Primitivní hry vládnou světu

Není to tak dávno co jsem četl (myslím že to bylo na iDnesu, bohužel článek jsem už nedohledal) zamyšlení nad tím jak jsme si před několika lety říkali jak budou nové počítačové hry graficky propracované, plné 3D efektů a nejmodernějších technik videa i zvuku. Ano v podstatě tomu tak je a je několik desítek gurmánů, kteří si hru koupí několik stovek si ji pak stáhne z internetu a občas si jí zahrají nebo ji přehrajou celou a tím pro ně tato supermoderní hra plná efektů končí.

Paradoxem, v době kdy všichni používáme Facebook, je hra FarmVill a jí podobné. Tyto hry se staly hitem online her současnosti. V podstatě bych hru mohl přirovnat až k primitivní hře Vlak, kterou si pamatuji ze svého dětství :). Je neuvěřitelné jak tyto hry, které mají naprosto základní dějovou linii dokáži přitáhnout masy lidí a není to grafickým zpracováním, nevím čím to je proč to všichni, včetně mě, hrají?

Vysvětluji si to kompenzací náročné práce u PC, práce se složitými programy, nutné značné soustředění při práci a namáhavé myšlení. Proti takové práci stojí naprosto odlišné online hry, které nevyžadují vaše myšlení. Stačí kliknout na políčko, zorat ho, zasadit a za pár hodin až dní sklidit zaseté plodiny. Já posledních pár dní třeba hraji online hry na serveru 101her.cz, kde se vyžívám v naprosto easy hrách typu Snowboard Stunts, panáček jedoucí z kopce a na skokáncích předvádím triky, nenáročná hra na dlouhé večery.

Jak jste na tom s počítačovými hry? Hrajete opravdu namakané hry na vašem „železe“ a nebo jste příznivci primitivních online her? Podělte se s ostatními v komentářích.

Komentáře (7)

 1. Kenn napsal:

  Poslední dobou, hlavně z důvodu zastaralého „železa“ hraju většinu her na iPhonu. Obrovský výběr, od rychlovek na krátké zabavení po obsáhlé tituly jako GTA a možnost hrát prakticky kdykoliv. A když už hraju na PC, jsou to většinou ony AAA tituly nebo originální indie záležitosti typu Braid.

 2. mm napsal:

  Všichni Facebook naštěstí nepoužíváme. Chvála bohu…

 3. BadGuy napsal:

  Já jsem nedávno propadl na Facebooku jednoduché, ale chytlavé hříčce Icy tower. Ale už jsem se jí naštěstí zbavil 😀

  • mirecekp napsal:

   I já se snažím přestat hrát, ale nějak to nejde. Nejradši bych odešel komplet z Facebooku, ale bohužel na druhou stranu hlavní funkce facebooku a tou je být v kontaktu s lidmi se kterými se nemůžu vídat pravidelně mě tam stále drží!

 4. Gaucman napsal:

  Svýho času jsem hrál Travian. Přišerná závislost. Už nikdy vice, můj čas je až příliš vzácný.
  A proč tyhle hry lidi hrají? Asi to bude tou hratelností, která je u her ta nejdůležitější věc.

 5. Cr0SbY napsal:

  V tom Snowboard Stunts bys mel maknout, na treti pokud jsem te prekonal.Mas slaby score:)

 6. Vembl napsal:

  Já se snažím moc nehrát. Nemám na to moc času. Když už něco, tak si střihnu nějaký ten fotbálek na mém webu s online hrami, ale naštěstí kouzlu Facebookových her jsem ještě nepodlehl.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.