Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Týden Google

Den D je dnem kdy se dějí velké věci, ovšem v případě Googlu musím tento týden prohlásit za Týden G během tohoto týdne Google spouští a představuje více novinek než kdo vůbec očekával.Po změně horní lišty po přihlášení na Google.com do takřka černé barvy barvy, následovalo dlouho očekávané Googlovské Like tlačítko. Nyní by již mělo být Google +1 tlačítko dostupné všem uživatelům ve výsledcích vyhledávání. K čemu že toto na první pohled zbytné tlačítko bude? Sociální sítě hýbou světem a Google si toho je vědom, následující text odpovídá na to zda tlačítko +1 bude mít vliv na pozici ve vyhledávání.

Obsah doporučený přáteli a známými je často relevantnější než obsah od neznámých osob. Recenze filmu od odborníka je například užitečná, ale recenze filmu od přítele, se kterým máte společné záliby, může být ještě lepší. Právě proto může být +1 od přátel a kontaktů užitečným signálem pro Ikona Google při určování relevance stránky vzhledem k dotazu uživatele. Toto je jen jeden z mnoha signálů, pomocí kterého může Ikona Google určit relevanci a hodnocení stránky. Náš algoritmus neustále zdokonalujeme, abychom zvýšili kvalitu vyhledávání. U +1, stejně jako je tomu u všech nových ukazatelů hodnocení, budeme zpočátku postupovat opatrně a budeme zjišťovat, jak tyto ukazatele ovlivňují kvalitu vyhledávání.

Říkáte si k čemu samotné ohodnocení vede a kde mohu vidět komu se jaká stránka líbí? Prvotně seznam svých případně svých přátel můžete vidět na stránce Google Profilu – zde například mé +1 na Google profilu https://profiles.google.com/mirecekp/plusones. Ale ani toto mi nedávalo smysl přeci jen, nemůžete vidět souhrn doporučení od vašich přítel podobně jako je tomu na Facebooku.

Dnes díky článku D. Dočekala mám konečně jasno, Google připravuje novou sociální síť Google+. Zda bude lepší než Facebook jak tvrdí Daniel Dočekal se uvidí po ostrém provozu, ale hlavně po několika měsících se ukáže zda uživatelé samotní si najdou cestu k nové sociální síti. Google+ naleznete na adrese https://plus.google.com/ zatím je v omezené zkušební verzi a musíme si tak vystačit ze screeny těch, kteří mají tu možnost Google+ testovat.

Komentáře (2)

  1. mirecekp napsal:

    Tak už jsem zaregistrovaný na Google+ nevím zda se to ráno již zpřístupnilo všem nebo jen těm kteří si žádali o přístup, každopádně na první pohled se mé nadšení nikterak nerozvinulo… Plnou funkčnost asi ověřím až bude můj účet mít nějaké kontakty.

    Vzhled se mi ale líbí moc, šedo černo/bílý barvy já mohu!! lepší než facebook blue color 🙂

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.