Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Upgrade WordPress na verzi 2.3.1

lwordpress logoPo včerejším kolapsu při pokusu o upgrade a probděné noci, můžu nyní po 12 hodinách říct, že vše už zase funguje tak jak má a už se to bude jen zlepšovat 🙂

A jak to všechno začalo? No jak jinak, než že jsem byl dychtivý po nové verzi 2.3.1, kterou už jsem si vyzkoušel na jiném webu…jelikož se mi zalíbila možnost tagů, které jsou v dnešní době „IN“, tak jsem začal zvažovat upgrade. Jediné co mě od toho zrazovalo byl fakt, že už jsem s jedním upgradem měl tu čest a dopadlo to úplně nejhůř jak mohlo. Všechno bylo ztracené, jak články tak komentáře a dokonce ani web pak nefungoval.

Takže tentokráte jsem to pojal manažersky:-) . Nejprve fáze sběru dat, vygooglil jsem si wordpress upgrade a nastudoval všechny možné způsoby, jakými kroky postupovat, aby se historie neopakovala a já neměl opět web bez článků. Téměř za každým článkem který jsem četl se vždy autor pochlubil co mu nakonec nefungovalo… Takže jsem zase poněkolikáté znejistil, ale touha nové verze byla větší. Všichni před pokusem upgrade doporučovali vše zazálohovat, takže to jsem provedl jak databázi, tak samotný web a hned na dvakrát… kdyby mi náhodou spadl počítač 🙂 .

Vše bylo zajištěno proti případnému nezdaru, tak jsem se pustil do nahrávání nového WordPressu. Nahrát tam novou verzi a posléze jen spustit vaše-domena.neco/wp-admin/upgrade.php bylo to nejmenší. Zde na mě jen vybafnul dotaz chcete upgradovat WordPress na novou verzi? No jistě pravil jsem :-D. Přišlo mi to banálně jednoduché… tak jsem tam zpátky nahrál pluginy, český překlad a témata. A přišla doba zúčtování. Ano web běžel jenže ne podle mých představ. ERROR hláška byla hned pod úvodním menu a pravý navigační sidebar nefungoval vůbec. Takže jsem si pěkně zobrazil zdroj a podařilo se mi hlášku ERROR odstranit. Dokonce i pluginy fungovaly, přestože chtěli stáhnout nové verze. Takže jsem obnovil pluginy, ale problém v sidebaru přetrvával. A teď přišlo na řadu pátrání a kde je problém…

Nebudu se tu dále rozepisovat, problém bal v tématu, který nebyl přímo kompatibilní s novou verzi WordPressu. A smysl tohoto článku na závěr. Chtěl bych poděkovat fóru http://podpora.dgx.cz/wordpress/ za to, že mi pomohli s vyřešením mého problému.

Děkuji.

Komentáře (1)

  1. Nogard napsal:

    Taky jsem nedávno povyšoval svůj WP blog. A taky naštěstí naprosto bez problémů až na jednu opravu v tématu, která se odstranila nahráním nejnovější verze 🙂 Tohle je podle mne největší zádrhel při upgradu – člověk si témátko pěkně poupraví k obrazu svému a jen tak nahrát nové tam nejde, to zabere nejvíc času, jinak je to to fakt na chvilku i se zálohama.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.