Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Video obsah z Voyo.cz již brzy na SmartTV

Dnes mi v emailu přistála potěšující tisková zpráva. „Samsung uzavřel partnerství s CME – součástí Smart TV je tak nově Voyo„. Ve zkratce pro ty co neradi čtou nic neříkající TZ jako já tak už hodně brzo budou v Samsung Smart TV dostupná videa z webu Voyo – tedy video obsah úzce spjatý s TV Nova.

Uživatelům chytrých televizorů Samsung se tak zpřístupní služba Voyo – video na vyžádání na základě předplatného nebo jednorázových plateb. Diváci budou mít možnost vybrat si film ze stovek titulů včetně nejnovějších filmových hitů a seriálů, budou si moci přehrát své oblíbené pořady kdykoli po odvysílání, získají možnost zhlédnout nové epizody televizních seriálů ještě před jejich vysíláním a budou si moci dokonce vybrat z celé řady živých přenosů dostupných pouze na Voyo.

„Těší nás, že můžeme na chytrých televizorech Samsung nabídnout službu Voyo zajišťovanou společností CME. Voyo je ukázkovým příkladem toho, jak se snažíme vycházet vstříc rostoucí poptávce po kvalitních místních video službách,“ uvedl Dan Saunders, ředitel obsahových služeb Samsung Electronics Europe.

V České republice byla služba Voyo poprvé spuštěna v roce 2011, následně tuto službu zpřístupnila společnost CME také v Bulharsku, Chorvatsku, Rumunsku, Slovensku a Slovinsku.  V roce 2012 získávají diváci ve všech těchto zemích možnost přístupu ke kanálům CME nově prostřednictvím služby Samsung Smart Hub. Poskytování obsahu přes internet, na kterém je nově vzniklé partnerství založeno, nabídne divákům nejpohodlnější přístup k programům a filmovým hitům, které si prostě nemohou nechat ujít.

„Voyo je první online platforma, která nabízí na všech trzích, na kterých společnost CME působí, video na vyžádání na základě předplatného i jednorázových plateb. Naší strategií je rozšířit řady našich diváků dalším rozvíjením distribučních kanálů s trvalou snahou nabídnout divákům ten nejlepší uživatelský zážitek. Jedním z kroků v tomto směru je také vytvoření partnerství se společností Samsung, jehož cílem je poskytnout obsah, díky němuž jsme se stali přední vysílací společnosti na trhu a klíčovým hráčem na internetovém trhu, ještě více domácnostem v zemích střední a východní Evropy,“ uvedl Robert Berza, vedoucí divize nových médií společnosti CME.

Aplikace Voyo by měla být na český a slovenský trh uvedena v průběhu druhého čtvrtletí roku 2012 a bude rovněž dostupná ve všech zemích, kde společnost CME působí. 

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.