Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Vodafone býval mou srdeční záležitostí…

Je to tak Vodafone opravdu býval mou srdeční záležitostí, poslední dobou jeho kroky vedou na špatnou stranu, na stranu kde jw T-Mobile ruku v ruce s Telefonicou. Mé srdce mobilního fandy jednoznačně získal Oskar ať už to bylo nejvýhodnější nabídkou tarifů nebo jejich poutavou reklamou. Oskar moje srdce předal dál do rukou Vodafonu, ten s ním z počátku zacházel řekl bych jak v rukavičkách a já byl spokojen, jenže pak to přišlo.

Nové tarify na míru vystřídaly kvalitní nabité tarify (ať si říká každý co chce výhodnější byly nabité tarify důkladně jsem si to přepočítával na vzorku celé rodiny), před nedávnem mě rozsekala nutnost mít datový tarif abych abych měl nárok na dotovaný mobil. A co si budem povídat ty jejich dotace to je fakt bída!!

No a dnes, poslední hřebíček do rakve, po dosažení limitu FUP ne že se data zpomalí jak je zvykem ale Vodafone se rozhodl prostě data utnout úplně. Vodafone asi nečekal že někdo jejich všeobecné podmínky čte a že to vyšumí, bohužel tahle malá změna se proflákla a Vodafone za to byl dnes po právu celý den lynčován na všech sociálních sítích a v článcích na netu. PR oddělení zareagovalo řekněme vcelku slušně a tuto připravovanou změnu FUPu zatrhly… Ale co, příště vymyslí jinou zhovadilost… nechci už na to čekat a hned jak budu moct (čti hned jak mi končí nutný úvazek za telefon) tak prchám. A prchám k virtuálním operátorům je mi jedno jak je to šedé nebo bíle, podstatná je konečná cena a když mohu volat bez paušálu za 1,2Kč za minutu do všech síti a ve vlastní síti zdarma (čti všem v rodině a dobrým kamarádům, které přemluvím ať jdou také volat levněji) tak není co řešit.

Nezdá se vám taky že se schyluje k malé vzpouře mobilních uživatelů?? Něco se chystá a něco vypukne už brzo… Kéž-by jsme se dočkali revoluce jako byla ve Francii!

PS: I přes to že takto veřejně pláču mám nyní vcelku slušný paušál od Vodafonu, který rozhodně nemá každý kdo volá relativně málo jako já:
80minut   poté 5,-/min
50SMS    další za 1,5
185,- Kč

Komentáře (9)

 1. Happy Lumpy napsal:

  Ja mam tarif od O2 kterej taky asi nikdo nema: 200,- Kc / mesic 200 min – 100 sms

  • mirecekp napsal:

   Tak to je kurňa slušné?? to sis vybojoval sám? nebo to byla nějaká promo akce či je to výhodná smlouva na víc čísel najednou?

   • Happy Lumpy napsal:

    Normálně jsem si došel k Vodafone, nechal si vygenerovat ten kod co zadavas kdyz prechazis ke konkurenci a pak jsem cekal az se O2 ozve se specialni nabidkou, ozvali se druhý den.

 2. Nechci se zde ohánět opačným názorem, ale jak pořád čtu, jak Vodafone je vždycky na té lepší straně než T-Mobile nebo O2, nedá mi to teď nereagovat. Nevím, jestli se Vodafone stal jen love brand, kdy si zákazníci nepřiznávají, nebo nechtějí přiznat, chyby a onen „přátelský“ přístup k zákazníkům… Také jsem zkusil Vodafone, abych nehodnotil jen podle toho, co slyším. Vydržel jsem to půl roku na vedlejším čísle. Zkusil jsem to pro srandu vzít s dotovaným iPhonem, vyplatilo se mi to i při těch 6 měsících než v plné parádě. Za těch 6 měsíců – hned na začátku odporná komunikace ze strany Vodafonu, dokud jsem nezmínil variantu, že chci jejich tarif. Operátor mi nebyl ochoten říct, kde iPhone 4 jsou skladem a ukončil to slovy, že je to v téhle době těžké a že asi vím, jaký zájem o iPhone je. Když jsem zmínil, že chci současně s tím i tarif u Vodafone, mohl se rozkrájet a zjistil mi skladové zásoby do posledního kusu na jakékoli prodejně na kterou jsem si zrovna vzpomněl a byl ochoten mi to při uzavření na lince ihned expedovat kurýrem (Jen hon na provize za nové aktivace?). Prodejce v prodejně mi iPhone také zamlčoval dokud jsem nezmínil tarif od Vodafonu (Opět hon na provize? Na jakém místě je zákazník?). Za těch 6 měsíců ani jednou nefungovala samoobsluha. Vyúčtování bylo několikrát špatně (což ze 6 je slušnej fail), aktivace jakéhosi internetu na den, o který jsem se neprosil, který navíc přišel hned i na fakturu, odporné jednání při rušení SIM karty, neposlaná poslední faktura, která mi byla slíbena, až po 2 měsících rovnou upomínka, naprostá ignorance při řešení tohoto problému… Já opravdu nevím, ale těchto 6 měsíců mi stačilo. Kde je ten přátelský přístup? Ve hraní si na „bez závazku“ nebo v nefungujících službách nebo snad v prapodivném přístupu zaměstnanců? T-Mobile se mnou jedná úplně jinak, dokáže mi vyjít vstříc a neptá se prvně zda jsem jeho zákazník. U O2 řeším zas pevné a VoIP linky a totožná zkušenost, až na pár mamlasů na značkových prodejnách vždy dokázali nabídnout řešení, které platilo a fungovalo… Tím samozřejmě nepopírám, že někdo jiný nemůže mít podobné zkušenosti naopak jinde a u Vodafonu opačné, nicméně stížnosti na Vodafone poslední dobou slýchávám skoro neustále (hlavně od lidí, co nemají jen tarif za 185 Kč, ale i firemní zákazníci), takže asi nebudu ojedinělý případ otravy, co prostě chtěl iPhone a na vlastní kůži vyzkoušet jak Vodafone funguje 🙂

  • mirecekp napsal:

   Děkuji za rozsáhlý komentář, já jsem u Vodafonu cirka 8 let a za tu dobu mám zkušenosti různé co se špatných vyučtování týče (nechci je bránít) také mě to postihlo ale bylo mi to vždy(2x) upraveno tyhle průsery se děli když spustili tu jejich novou samoobsluhu… Teď běží další nová samoobsluha ta se zdá být v pořádku a zatím stále funkční.

   Jinak mám vcelku střízlivej náhled na operátory, u Vodafonu jsem tedy byl vždy jen zákazníkem, pro O2 jsem cca 4 měsíce dělal v call centru a pro T-Mobile nyní pracuji na partnerské prodejně, lov na provize to je vždy a není se čemu divit. Všichni pracují pro peníze.
   Z lásky bych pracoval asi jen já pro Vodafone 🙂

   Ale chování mají všichni operátoři individuální ke každému zákazníkovi, sám to vidím když řeším své „problémy“ a problémy kamarádů u jiných operátorů jsme u Vodafone 8 let byť platím pod 500 měsíčně přece jen jsem jim už něco nasypal. Když je někdo u operátora 3 měsíce a chce odejít jinam a platí také pod 5 s nabídkami na udržení se nepřetrhnou… jinak to je pokud tma za ty 3 měsíce nechá tisíce.

   A co z toho vyplývá? Je to všechno jen a jen o penězích, aneb peníze jsou až na prvním místě, nehledě na Operátora, všichni jsou v podstatě stejní!

   • Partnerské prodejny jsou asi největší zlo, co T-Mobile z mého pohledu spokojeného zákazníka postihlo. Doufám, že ta tvoje není jedna z těch, co mi neustále volají se starou databází a neustále se mě ptají zda nechci internet zdarma, přitom si platím Premium, nebo zda nechci vyšší tarif než ten, který už léta nemám… Jinak o penězích je to vždycky, jen je to o tom, jak to ta společnost dá najevo. Zaměstnanci Vodafone to dávají najevo hodně. Od slečen (mám na ně větší štěstí) v T-Mobile to poznat není (moje zkušenost), na partnerských prodejnách pak pravděpodobně více (zkušenost třeba s O2).

    • mirecekp napsal:

     Jsme partnerská prodejna ne call centrum, díky bohu tedy nevnucuji nic nikomu kdo vyloženě nemá zájem… ale i tak do toho vidím dřív než jindy a to mi stačí. Jinak o penězích to bude přece vždycky a myslím že i na vyloženě značkových prodejnách budou nějakým způsobem ohodnoceni za prodej, takže v podstatě je jedno jestli ti smlouvu narve po telefonu někdo z call centra nebo relativně slušný prodejce na značkové prodejně… Peníze jsou na prvním místě podle mě v obou případech, možná v jiném poměru ale z principu myslím že se to o moc neliší.

 3. frances napsal:

  Jsem na tom podobně škoda že není v podstatě kam přejít. Už aby tu byl 4.tý operátor ve stylu francouzského Free ať se tady zamíchá trošku kartami a zažijeme podobné zvyšování kvality a snižování cen jako v případě vstupu RegioJetu.

 4. Chalupář napsal:

  Na „českou francii“ čekám, snad se ji letos dočkáme ,o)

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.