Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Volba prezidenta

Volba prezidenta ČRKdyž jsem začínal psát tento blog, jediný co jsem nechtěl, aby zde bylo cokoliv o politice. Jenže tentokrát se tomu už asi nevyhnu… Nebyl bych „dobrým blogerem“ kdybych nepsal o tom, co mě dokáže zvednout ze židle.

Stačilo mi koukat na přímý přenos, včera i dnes, pokaždé tak hodinku a mám o zážitky vystaráno na celý rok. Nechápu jak dlouho se dospělý, teoreticky i studovaní lidi, dokážou dohadovat o tom, kdo může za to, že ten či onen zkolaboval… „Bonzujou“ na sebe sebe jak děti ve školce („Já ho viděl jak se s ním baví.“ , „Určitě se na něčem domlouvali“ atd…), jenže bohužel tady není žádná učitelka, která by těm politiků (v podtextu myslím šaškům) vysvětlila, jak se mají chovat. Jen jejich hlasování o tom jak budou hlasovat. Pět minut po odhlasovaném konci hlasování se rozčilují, že chtějí domu…
Promiňte, ale tohle je podle mě fakt komedie.

Osobně nemám 100% vyhraněný směr v politice. Beru je, když už tedy musím, jako jednotlivce. Ať už vyhraje Jan Švejnar nebo Václav Klaus je mi to jedno. Pro mě jsou oba tito kandidáti, vzdělaní a inteligentní lidé. Doufám, že mě neklame jen nějaká jejich přetvářka.

Když o tom tak píši nemůžu si nevzpomenout na volby do parlamentu, kdy nám jedna naše nejmenovaná učitelka na SŠ Horažďovice „vštěpovala“ svůj názor, kdy po 4 letém vládnutí ČSSD, tvrdila ať volíme ČSSD protože: „Doteď hrabali pro sebe a teď by snad mohli udělat něco pro nás, když půjde k vládě ODS, tak začnou nejdřív hrabat do svých kapes a až pak se možná na řadu dostanou obyčejní lidé.“ Docela mě tenkrát tento názor pobavil, no – popravdě i teď když si na to vzpomenu, určitě na tom nějaký ten krapet pravdy bude, ale tímto způsobem bych to neřešil.

Pokud se zajímáte o volbu prezidenta a politiku všeobecně, doporučuji iDnes.cz, popřípadě začínající blog mého kamaráda, který rád píše o politice.

foto: iDnes.cz

[poll=6]

Komentáře (7)

 1. Evča napsal:

  Plně dosvědčuji, trapárna trapáren, je to prostě vize našeho státnictví a parlamentu bez hranic..

 2. NJ napsal:

  Omyl.

  Mezi oběma kandidáty je obrovský kvalitativní rozdíl.
  Protože bych aspoň jednou za život měl rád prezidenta, kterého bych mohl brát vážně, pokud bych měl tu možnost, volil bych:
  – toho, kterého moji zahraniční kolegové nepovažují za podivného folklórního východního exota
  – toho, který je ve svém oboru opravdu erudovaný a ne toho, který si na to vždy jen hrál a hraje
  – toho, který se bez problémů domluví několika světovými jazyky a má šanci být politikem světového formátu a nikoliv toho, jehož angličtina je maximálně někde na úrovni absoloventa kvinty osmiletého gymnázia
  – toho, který dokáže vyslechnout lidi různých názorů a hledat východiska
  – toho, jehož popularita NEní založena na dovedném brnkání na struny zaprděného čecháčkovství a národovectví

  Mohl bych sepsat daleko více důvodů své volby. Úmyslně neuvádím jména,ale myslím, že z logiky mého příspěvku jasně vyplýva, kdo je můj favorit. Opravdu mu fandím, i když myslím velké šance již nemá. Je to krásný sen, mít konečně Pana Prezidenta…

 3. QuickShare napsal:

  Co mi vadí, je chování ČSSD a to prosazování veřejné volby. Po celou dobu se tu volilo tajně a je jasné, že když se má přistoupit k novému, neosvědčenému způsobu, budou z toho komplikace. Pan Paroubek potřeboval vidět na svoje lidi, to je všechno. A v tomhle ohledu chápu chování ODS, protože kdyby byla volba tajná, Klaus by byl zvolen už v prvním kole … Zkrátka mi vadí tenhle nedemokratický způsob. Při tajné volbě se každý rozhodne dle svého, ovšem při veřejné se rozhodnutí vztáhne na stranu. A to už není žádné svobodné rozhodnutí, což mi na tom silně vadí.

 4. NJ napsal:

  Já myslím, že tajná volba má význam, pokud volí občané.
  V případě volení poslanci a senátory je pro nás velmi užitečné vidět, kdo koho pravděpodobně korumpuje a kdo případně zrazuje své voliče. A vidět to bylo…

 5. mirecekp napsal:

  to NJ: Také s veřejnou volbou naprosto souhlasím… Když už nemohu sám ovlivnit jakého prezidenta bych si představoval, tak bych rád viděl koho ten „můj favorit“ z poslanecké sněmovny volil a popřípadě mu zůstat věrný nebo si na něj udělat nový obrázek.

 6. Petr napsal:

  jj vůbec to nevypadá jako když se volil prezident dřív. To byla taková slavnostní událost a tenhle vleklý bordel se s tím dá těžko srovnávat. Taky si myslím, že jsou oba přijatelní. I když na názoru, že Klaus už by v druhém období neměl tolik důvod se snažit (neusiloval by už o znovuzvolení) a ještě víc by se vyžíval v popírání globálního oteplování a jiných protivných věcech, si myslím něco bude. Takže Švejnar mi připadá z tohoto pohledu lepší.

 7. wse napsal:

  Oni si ty peníze někteří vemou, ať je volba tajná nebo veřejná, ale při veřejné je na ně alespoň vidět.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.