Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

WordPress konference s prohlídkou datacentra Wedos

V sobotu 17.5. jsem se zúčastnil WordPress konference. Po prvním WordCampu v Praze, který byl mým prvním jakýmkoliv setkáním s komunitou WP, jsem dlouho neváhal a vyrazil i na další setkání, které se tentokrát konalo na Hluboké nad Vltavou.

Při prvním Wordcampu jsem se po mých pochybnostech přesvědčil o tom, že nejsem úplný pitomec a WordPressu vcelku rozumím. Druhý sraz jsem tedy věděl do čeho jdu a co je mým cílem. Chci se naučit víc, chci se posunout dál. Více než o drilu jsou podobné konference o motivaci (tedy alespoň z mého pohledu). Ač jsem to nečekal v tomto duchu mě nejvíc zaujala poslední přednáška Michala Kubíčka. Motivace velká, za málo peněz se dá dosáhnout zajímavých zisků. Základ je se nebát a prostě dělat projekty, nebát se a nenechat se odradit když něco nevyjde. S prominutím odpad typu kradene.cz mě rozsekal, osobně si stejně myslím, že nestát za tímto webem Michal Kubíček, tak se ten web za tuto cenu nemůže snad prodat nikdy, pokud by se vůbec někdy prodat podařil…

Díky sponzorovi konference Wedos, jsem se konečně dostal na prohlídku jejich datacentra. I když jsem se v podstatě nedozvěděl skoro nic nového (kdo sleduje Wedos na Facebooku tak o nich ví opravdu všechno, nic netají) byl jsem rád, že jsem se tam dostal. Zázemí mají slušné, nejvíc mě překvapil pan Gril, neskutečně příjemnej člověk, kterej si nehraje na „ředitele“, ale mluví narovinu a přátelsky s každým.

Na konferenci nebyla žádná přednáška, která by mě nebavila. Za zmínku určitě stály členské sekce v podání Tomáše Andrlika, Vladislav Musílek stejně jako na WordCampu přinesl drobet odbornější povídání – díky za to!

Perfektní vsuvka byla prezentace z podpory Wedos, která se zabývá nad rámec obyčejné podpory, také podporou RS zákazníka, kde dost často řeší problémy právě s WordPressem – ovšem problémy typu LAMA – tedy jasný důkaz, že WordPress se dostal i mezi uživatele základního typu :)…

Nejvíc jsem se těšil na přednášku „Google analytics pro vývojáře a designéry “ od Petra Bechyně z plzeňského studia webstory.cz byť mě z diskuze připadalo, že není v místnosti ten nejlepší na GA, přesto se mi přednáška líbila a věděl o čem mluví (a mluvil opravdu zajímavě!). O to raději jsem byl, že jsem zjistil, že i v Plzni jsou lidi, kteří dobře ovládají a hlavně školí Google Analytics a nemusím se tedy plahočit do Prahy a budu se těšit na brzký termín školení!

Zdeněk Dvořák pro mě bylo neznámé jméno. Nějak jsem podcenil přípravu, s tématem „Jak získávat a udržovat odkazy s WordPressem“ jsem čekal, že budu popíjet kávu. Jenže ejhle – Zdeněk Dvořák je Linki a z původně pro mě očekávané nezajímavé přednášky byla super přednáška s pár moc zajímavýma nápady a rady, prostě další pecka.

Záznam všech videí je samozřejmě online na YouTube – pokud jste nebyly, tak si udělejte čas a na videa se podívejte!

Na závěr určitě je vhodné poděkovat Wedosu za výběr prostor, full servis v podobě jídla a pití a také za prohlídku.

PS. děkuji bez nároku na odměnu, mám NoLimit hosting s neomezeným počtem aliasů, na kterém funguje vše tak jak má a díky novým informacím o cachování tam nacpu ještě o pár webů víc, další hosting ani VPS bych asi nevyužil.

Komentáře (1)

  1. […] WordPress konference s prohlídkou datacentra Wedos […]

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.