Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Žichovice tento víkend ožijí

Erb obce ŽichoviceNevím zda se tento článek hodí na můj blog, spíše asi ne 🙂 , ovšem nesmím zapomínat na svojí rodnou vlast a být alespoň trochu „vlastenec“. A proto si neodpustím několik málo vět nejen o oslavách 120. výročí SDH Žichovice.

V sobotu oslaví sbor dobrovolných hasičů Žichovice 120 let od založení spolku. S tím budou samozřejmě spojené velkolepé oslavy. Budou o to větší, že tyto naše oslavy budou spojené s celo okresní oslavou svátku sv. Floriána, jenž je patronem hasičů. Pokud vás hasičský sport a historie zajímá, určitě se přijeďte v sobotu 3.května podívat do Žichovic (mapa), nebude chybět ukázka profesionálního zásahu hasičů za použití nejmodernější techniky. Kontrastně k tomu budete mít možnost vidět čerstvě zrenovovanou nejstarší parní stříkačku, kterou k nám přijedou ukázat dobrovolní hasiči z Klatov. V neposlední řadě budete mít možnost vidět zásah vojenského vrtulníku. Nejen to, ale také spousty dalších doprovodných akcí.

Při takové příležitosti určitě nebude chybět dostatek piva a grilovaných klobás, pro ty z vás který vydrží až do večerních hodin bude připravena i žívá muzika v podání vyhlášené kapely EXIT, oprava bude hrát kapela Orchidea.

Rád vás tam všechny uvidím a pokud přijedete na moje doporučení, budu rád když mi to dáte osobně vědět.
P.S. najdete mě u stánku se zrzavým nápojem…

Podrobnosti najdete na stránce http://hasici-zichovice.wz.cz.

Komentáře (1)

  1. Nelanie napsal:

    Mé milé Žichovice, gratuluju k výročí;-)těch pár let, co jsem s Vámi prožila, byly nezapomenutelné… 😀

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.