Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Zkušenosti s WEDOS hostingem

WEDOS logoJe to již 5 měsíců co jsem jednak z rozhořčení a také ze zvědavosti koupil webhosting u nové hostingové společnosti WEDOS. Nyní u Wedosu mám 9 domén a 6 webhostingů a s pravidelností každý měsíc dokupuji nebo převádím další domény právě k nim. Jaký byl zvrat a co mě donutilo se rozhoupat si můžete přečíst v mém článku „Převádím všechny weby k wedosu„.

Vezmu to od začátku, kde jsem se o WEDOSU dozvěděl si již nepamatuji, ale jejich start jsem sledoval od samého počátku.

Budování datacentra

Přesně již nevím kdy jsem se o budování datacentra společnosti WEDOS dozvěděl, odhaduji to na přelom květen/červen 2010. Od té doby jsem pravidelně sledoval novinky při stavbě datacentra. Wedos se netajil s ničím, veřejně popisoval jak pokračují, jaké vybírají železo dokonce všichni mohli pomocí webové kamery sledovat výstavu samotného datacentra, od stavebních prací až po instalaci elektrorozvodů, racků nebo hasících systémů. Prostě i obyčejný uživatel se mohl dostat k informacím, které se běžně nezveřejňují pro někoho nezajímavé, ale velkou část IT uživatelů a hlavně potencionálních zákazníků si tím získaly. O WEDOSu se tak mluvilo už v době kdy ještě zdaleka nenabízel žádná hostingové služby, přesto jejich otevřený přístup k budoucím zákazníků byl z mého pohledu úžasný.

Zahájení provozu webhostingu

V září 2010 proběhlo s cenovou bombou spuštění prvních objednávek webhostingových služeb. Cenám, které WEDOS v době startu nastavil nemohl konkurovat nikdo z Českých poskytovatelů. I nyní v době „běžného“ provozu nabízí neomezený webhosting za cenu 30,- Kč měsíčně což je stále jedna z nejlepších cen na trhu. Od počátku jsem sledoval ohlasy prvních zákazníků, četl další a další články provozovatelů o zřizování nových služeb. Ti se nebránili informovat o ničem, zřizovali novou konektivitu, všichni to věděli, koupilo se nové železo opět ho ukázali zákazníků, stejně tak i s ohromnou záložní centrálou, kterou jsem snad nikdy neviděl a mimochodem v Hluboké nad Vltavou, kde WEDOS sídlí, běží pěkně na zahrádce za datacentrem 🙂

Vlastní zkušenost s hostingem WEDOS

Po skoro půl roce sledování jsem začátkem prosince 2011 objednal první doménu s webhostingem následovala další doména s webhostingem, kterou jsem vyhrál zdarma. Po měsíci provozu 2 webů jsem byl naprosto spokojen, vše fungovalo jak mělo a když došlo na problém, konkrétně s nasměrováním Google Apps pro doménu vedenou u WEDOSu zákaznická podpora mi problém pomohla vyřešit. Následně jsme převedl další 2 své weby pod správu WEDOSu. Od mého prvního běžícího webu u WEDOSu uplynulo více než 5 měsíců a za tu dobu jsme nezaznamenal žádný zádrhel, nic co by mě odradilo, naopak nízká cena a vysoká kvalita služeb navíc motivující soutěže, co víc si může běžný zákazník a provozovatel několika webů přát.

Komentáře (6)

 1. Jakub ŽÁK napsal:

  Wedos můžu také jedině doporučit!
  Za cca 6 měsíců žádný větší výpadek nebo problém, ochotná a rychlá zákaznická podpora, bezkonkurenční ceny.

 2. Neteyes napsal:

  Wedos mohu také jen a jen doporučit, uvedu i odkaz na svůj článek:http://www.neteyes.cz/clanky/moje-zkusenosti-s-hostingem-wedos/

 3. Lydie napsal:

  Také mohu Wedos zatím jenom chválit. Špatné zkušenosti jsem ale neměla ani u předchozího poskytovatele, takže mohu doporučit i Ebolu.

 4. 1url.cz napsal:

  Zatím naprostá spokojenost. Doufám, že kvalita služeb nebude s přibývajícím počtem klientů padat dolů. A že nás už je požehnaně.

 5. Martin napsal:

  Tak zrovna ta elektrocentrala je jedna z tech mensich 🙂 Doporucuji navstivit opravdove datacentrum a porovnat…

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.