Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

O mně

jaJmenuji se Miroslav Pešťák, narodil jsem se 4.5. 1986 a od té doby bydlím v Šumavské vesnici Žichovice. Pokud by jste mi něco potřebovali sdělit, kontakty na mě najdete na stránce kontakty.

Já a studium.

S tím slovem studium to nebude tak žhavé… Základní školu jsem navštěvoval v naší vesnici, kde byl jen první stupeň, od 5. třídy jsem chodil do Lerchovi školy v Sušici. Po základní škole jsem se dal na dráhu zajímavou… Byla to dráha kuchaře, to bylo to co mě v té době bavilo. Studoval jsem obor kuchař-číšník na SOŠ a SOU Sušice. Po vyučení v oboru jsem šel na nástavbové studium na SŠ Horažďovic. A odtud po úspěšném odmaturování jsem se přesunul na VŠ do Budějovic, kde studuji na Jihočeské univerzitě obor Výpočetní technika druhým rokem.

Moje zájmy.

Mým zájmem je všechno co má nějakou spojitost s počítači, internetem a mobilem. Určitě podle příspěvků v mém blogu zjistíte, že jsem spokojeným zákazníkem Vodafonu co hltá všechny jejich novinky 😀 . Ano je to tak… Ale co se týče mobilních novinek a trendů, sleduji samozřejmě i konkurenci.

Webařina to je mé největší hobby, hned po ZŠ co jsem dostal nový počítač, jsem se snažil dělat různé stránky… Všechno bylo formou pokus/omyl, čtením zdrojových kódů jsem se dozvěděl prakticky vše, co jsem v té době potřeboval a vydrželo mi to až doteď. A doufám, že studuji tu správnou školu, kde se naučím to, co dosud neumím a toho je přinejmenším velké množství 🙂

Sport nepatří mezi mé top koníčky, ale kdo by vydržel sedět pořád jen u počítače. Díky bohu nejsem typický Ajťák. Určitě rád zajdu na bazén pěkně si zaplavat, v létě nepohrdnu volejbalem, když dojde na nejhorší, zahraji si i fotbal. Jinak je to vše rekreačně s dobrou partou přátel.

Dobrým filmem nepohrdnu. A muziku si také rád poslechnu… Neposlouchám jen jeden žánr, snesu vše snad kromě několika výjimek.

Moje pracovní zázemí.

DOMA: AMD Athlon(tm) XP 1500+ 1,35 GHz, 768 MB RAM, NVIDIA GeForce FX 5200, Windows XP Professional SP3 – Dědeček počítač, ale na přečtení emailů zatím stačí.
NOTEBOOK: HP Compaq 6715s, AMD Turino(tm) 64 X2, 2.0 GHz, 1920 MB RAM, Windows XP Professional SP3