Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Facebook Marketing – v tom je síla

Poslední dobou se hodně zajímám o možnost propagace na sociálních sítích jako je Twitter, MySpace, LinkedIn ale hlavně Facebook. Právě Facebook, je nejrychleji rozvíjející se sociální síť. A kde je hodně uživatelů musí se zákonitě tlačit nějaká forma reklamy nebo propagace. Nedávno jsem studoval žebříček stránek na Facebooku s nejvíce fanoušky a byl jsem překvapen tak vysokými čísly. Nyní má největší stránka přes 20 milionů fanoušků, o tom si v českém prostředí Facebook marketingu můžeme nechat jenom zdát.

Hodně mě překvapili favorité mezi počty fanoušků českých stránek, třeba taková VŠMIE na Facebooku má přes 7 tisíc fanoušků. Což je řekl bych na soukromou školu hodně vysoký počet fanoušků. Pokud bych to měl porovnávat asi s nejznámější vysokou školou v oboru IT, tedy s ČVUT tak ta má přes tisíc fanoušků. Proč si myslíte že právě Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky má tolik fanoušků? Jsou to všechno studenti, ať už bývalí, současný nebo budoucí? Jednoznačně to je k zamyšlení, je to vážně tak dobrá škola? Přiznám se že jsem o VŠMIE ještě neslyšel a musím uznat že za tohle si ode mne zasloužila pozornost a kdo ví, jestli udělám BC třeba se na VŠMIE přihlásím na nástavbu.

Komentáře (5)

 1. Filip napsal:

  Fanoušky mohla jednoduše získat pomocí velmi levné reklamy. Do skupin i stránek se dnes přidávají i lidi, kterým je ta škola úplně ukradená 🙂

  • mirecekp napsal:

   Jo to s tebou souhlasím, chápu že se kde kdo přidá do skupiny „Přidej se a vyhraj auto“ – lidé jsou naivní, ale proč by se bezdůvodně přidaly do skupiny nějaké pro ně neznámé školy ??

 2. Petr Novotný napsal:

  Ty si vykáš? Proč všude píšeš „jsme studoval, jsme překvapen“ ?
  Zavádíš novou mluvnici a nebo chceš být zajímavý?

  • mirecekp napsal:

   Rýpalům se těžko vysvětluje co znamená překlep. Ty lide neomylný Petře Novotný jsi rozhodně bezchybný, pokud mi chceš dělat korekturu prosím, ale komentáře tohoto typu si zde už odpusť, pokud se ti to nelíbí nečti.
   Nejsem zastáncem cenzury komentářů, ale asi brzo začnu podobné mazat… nebo ignorovat. BTW chyby jsem samozřejmě opravil aby tě to při druhém čtení článku tolik nedrásalo.

 3. uplneovsem.cz napsal:

  facebook je bublina ktera splaskne
  respektive se pretransofrmuje troksu jinde …
  PS marketingove ano, nicmene nahaneni lidi do skupin je o nicem. protoze pak tito uzivatele stejne nereaguji prootze je dane tema nezajima nejsou zainteresovani

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.