Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Jak jsem objevil zážitkovou agenturu

Blížily se Vánoce a já byl zase bez nápadů. Ne, že by to byla neobvyklá předvánoční situace, ale letos mě to nějak víc nutilo nad dárky přemýšlet. Koukal jsem z okna, a místo nad tím, co vybrat, jsem celou věčnost pozoroval ruch ulice. Vzpamatoval jsem se, až když zazvonil telefon. Shodou okolností volala kamarádka, jestli bych jí nepomohl s výběrem dárku pro známého, který je podobně založený jako já. Jestli je to pravda nebo ne, nevím, ale údajně máme společnou lásku k motorům a oba dva se nemůžeme nabažit rychlé jízdy. Samozřejmě jsem souhlasil a za hodinku byla u mě doma.

Dozvěděl jsem se, že existuje firma, která lidem nabízí a zajišťuje originální dárky a že se to jmenuje zážitková agentura. Probíhá to asi tak, že si po internetu vyberu, objednám a poštou dostanu poukaz. V domluvený termín se objevím na správném místě a budu si užívat. Nadchla mě hlavně jednoduchost, někdo vyřeší problém s dárky za mě! Taky jsem si se zájmem prohlížel celou nabídku zážitkových dárků, některé byly opravdu hodně originální. Popravdě, až doteď jsem nevěděl, co všechno lze použít na masáž, v jakých dopravních prostředcích se můžu projet a kolik specializovaných kurzů se nabízí. Hned se mi zalíbily dárky s vozidly, které mě od malička nesmírně přitahují.

Abych se vrátil k vyprávění jak jsem pomáhal vybírat dárek. Místo abych kamarádce poradil a vysvětlil jí rozdíl mezi Hummerem a obyčejným teréňákem, tak jsem si do hlavy nasadil brouka. Společně jsme vybrali jízdu čtyřkolkou a já jsem si řekl: ,,To musíš taky zkusit!“ Vysypal jsem kasičku a zamluvil si nejbližší možný termín. Už dříve jsem si představoval, jak se řítím terénem a na poslední chvíli vybírám zatáčku. Na víkend jsem se těšil jako nikdy. Rodiče byli s nápadem dopředu seznámeni, ale moje nadšení zcela nesdíleli. Poukazovali na fakt, že celá věc probíhá až podezřele jednoduše a že to nemůže být jen tak.

Sobotní ráno bylo trochu chladnější než bych si možná přál, ale přesto jsem se nemohl dočkat. Na místě jsem byl s předstihem a tak jsem si v klidu prohlédl trať. Jedním slovem nádhera. Jak se tohle ,,vozítko“ řídí jsem pochopil bleskurychle. Helmu, rukavice a za chvilku jsem byl na trati. Podle instrukcí jsem začal první kolo pomalu. Ale s každou další zatáčkou jsem se cítil jistější a jistější, až jsem nakonec jezdil na plný plyn. Instruktor neměl námitky a tak jsem po zbytek času brzdil jen když to bylo nezbytně nutné. Jízdu jsem si skutečně užil, a nebýt dalších zájemců, snad bych si hned domluvil další.

Asi týden jsem o zážitku ze čtyřkolek vyprávěl v podstatě každému, dokud mi někdo naznačil, ať už změním téma. Přesto se mi podařilo přesvědčit kamaráda, že by do toho šel taky. Znovu jsme zkoukli stránky zážitkové agentury a vybrali další adrenalinovou jízdu. Tentokrát to byl zážitek ještě neobvyklejší – Jízda závodní Fiestou. Protože ze všech moto sportů mám rallye snad nejradši, dlouho jsme neváhali. Ve dvou si to užijeme dvojnásobně! Rodiče už tentokrát nic nenamítali, protože minule vše proběhlo úplně hladce. Dokonce jsem je ,,přistihl“ jak také pokukují po nějakém zajímavém zážitku.

Nevím jak se mohlo stát, že jsem si v popisu nepřečetl, že i my budeme závodit. O to větší bylo ale naše očekávání, když jsme se na začátku tréninkového kola nasedali do závodního speciálu. Motor nastartoval a jízda začala. Řeknu vám, že to nebylo tak jednoduché, tak se v televizi zdá. Nejdříve jsem se bál si představit průjezd zatáček v plné rychlosti. Kouknul jsem na kamaráda, který si starosti očividně nedělal a obavy mě taky opustily. Nakonec začal závod naostro. Nebudu vás napínat, zlatý věnec byl samozřejmě můj! V porovnání s čtyřkolkami je Fiesta je větší adrenalin. I tentokrát byla organizace úplně skvělá, všechno se povedlo. Po dvou pozitivních zkušenostech jsem se letošní Vánoce rozhodl vyřešit zážitkovými dárky, i když pravda, poněkud klidnějšími. Už se těším, jak všechny překvapím. Takže závěr zní: Zkuste to taky!

Tento text je reklamní. Nevyjadřuje pocity ani názory majitele blogu.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.