Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

MMSky v mobilu vás zachrání

Jakoby pro chod celého vesmíru nebylo nic tak důležité, jako to, kde se právě nacházíte. S geolokačnímy službami jako by se roztrhl pytel. Některé jsou užitečné, jiné využije jen opravdu maniakální geek. Chcete vidět aplikace, která se opravdu dá použít?
Představte si, že přijedete do města, které neznáte, a máte se sejít s kámošem na rohu Křižíkovy a Dvořákovy ulice. Přijdete tam a zjistíte, že se křižovatka předělává a vy tam nemůžete přijít. Počkáte na zahrádce útulné hospůdky za rohem a přemýšlíte, jak kamarádovi popsat, kde jste. 

Nestojí to ani korunu

V tuto chvíli využijete některou jednoduchou aplikaci, která ví jak poslat mms z internetu na mobil (například GPS to MMS). Ta najde vaši přesnou polohu na mapě a vytvoří z ní ememesku, Tu už můžete poslat, komukoli chcete. Že vám připadá zbytečně drahé posílat ememesku? To vám asi utajili, že můžete MMS posílat zdarma. Buďto existuje internetová MMS brána (najdete ji například ve Vodafone parku), nebo si můžete poměrně složitě nainstalovat některé aplikace, které budou posílat ememesky skrz tyto brány.

Není to jen pro geeky

S MMS na mobil na rozdíl od Foursquare, Colour nebo Gowally u něj nemusí člověk dlouho přemýšlet nad tím, kdy se dá využít. Stačí se naučit se ovládat některou z jednoduchých aplikací. Když si k tomu vezmeme, že třeba Vodafone ve svém Parku umožňuje i posílání sms zdarma z internetu. Sice se podobná situace nestává každý den, ale je fajn mít pro ni vymyšlené řešení.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.