Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Předčasné Vánoce českých e-shopů aneb Den dopravy zdarma 2017

Den dopravy zdarma je marketingovou akcí internetového srovnávače cen Heuréka. Kdy proběhne a jaké jsou jeho podmínky?

Čeho se týká Den dopravy zdarma

Letos, tzn. v roce 2017, se bude Den dopravy zdarma konat v termínu od 12:00 13. 11. 2017 do 23:59 15. 11. V tuto dobu si budete moci pořídit vybrané zboží a neplatit při tom dopravné. Zapojené obchody budou v nákupním katalogu Heuréky přímo označeny. V loňském roce jich konkrétně bylo více než 1 500. Celkový obrat všech obchodů činil dle dostupných statistik 222 900 000 Kč.

Cíl celé akce je tedy poměrně zřetelný: Jde především o podporu e-commerce. Mimo podpory samotných obchodníků však na Dni dopravy zdarma budou významným způsobem profitovat také zákazníci. Ti v roce 2016 v souhrnu ušetřili více než 14 000 000 Kč. A nejinak tomu bude i letos.

Co prakticky celá akce obnáší

Pokud se e-shop chce zapojit do tohoto programu, musí však splnit některé náležitosti. Tou první a nejdůležitější je nabídnout nakupujícím alespoň jednu možnost dopravy zásilky až domů, a to zdarma. Nepočítá se tedy osobní vyzvednutí na výdejních místech prostřednictvím služeb typu Zásilkovna. E-shop současně je povinen mít certifikát Ověřeno zákazníky kvůli ochraně spotřebitele.

Doprava zdarma se vztahuje na veškeré zboží bez ohledu na jeho váhové limity, a to v rámci celé ČR. Zákazník však musí nakoupit zboží minimálně v hodnotě 300 Kč. Současně však nezáleží na tom, zda nakupuje přímo přes Heuréku. Celkem bude na výběr ze stovek tisíc položek, loňskému žebříčku kralovala elektronika, hojně se ale utrácelo například i za zboží pro děti.

Kde se vzal Den dopravy zdarma

Inspirací pro český Den dopravy zdarma se stal Freeshippingday.com, který pochází z USA. Rychle přitom v tuzemsku zdomácněl a každý ročník se těší velkému zájmu jak obchodníků, tak i samotných nakupujících. Vzhledem k podzimnímu termínu navíc tento den předznamenává i nákupy vánoční. Jasně tak bude vidět, které zboží se stane pod vánočním stromečkem naprostým hitem.

To je i rozdíl mezi tuzemským Dnem dopravy zdarma a jeho zahraničním předobrazem. V USA se koná, z jednoduchého důvodu, o měsíc později. Obchody tam totiž současně mimo dopravy zdarma zaručují, že zboží stihnou doručit do Vánoc.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.