Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Propagace firem na internetu

Poslední dobou se čím dál tím více zabývám SEO optimalizací. Ta napomáhá nejen zviditelnit vaše webové stránky, ale hlavně tím přivádí na stránky potencionální zákazníky a tím je schopna generovat zisk. Prvotními kroky, kterými se snažím dostat webové stránky do podvědomí nejen vyhledávačům jsou registrace do katalogů, ať už všeobecných nebo firemních či specifických. Ze zásady neregistruji weby do placených katalogů, jako jsou firmy.cz (zde využívám verzi zdarma) nebo najisto.cz, které dle mě je naprosto úděsné.

Za poslední dobu jsem ovšem několikrát při hledání firmy narazil na vizitky firem na serveru www.služby.cz, překvapilo mě, že byli na prvních místech, dokonce i před samotnými prezentacemi firem. Jejich SEO pravděpodobně převyšuje očekávání, budu muset zauvažovat, zda příště nevyužij služeb katalogu http://katalog.sluzby.cz. Bohužel mě odrazuje cena takovéto „firemní vizitky“, ale to již bude záviset na konkrétních požadavcích klienta.

Osobně bych i byl ochoten určitou částku zaplatit, ale poté bych očekával, aby se okolo mé vizitky nezobrazovala reklama konkurence, to mi přijde drobet postavené na hlavu. Server služby.cz by se měl rozhodnout zda jeho zdrojem příjmů budou samotní živnostníci a firmy, které se chtějí prezentovat na jejich server (v katalogu) nebo chtějí jako zdroj příjmů reklamu, ale obojí mi přijde neetické!

Komentáře (2)

  1. Balud napsal:

    A co třeba http://www.zivefirmy.cz taky tam mají dobře udělané SEO a zápisy jsou zdarma…

  2. cz247 napsal:

    nemyslim si ze to je tak dobrym SEO danych katalogu (sluzby.cz), ale spis spatnym SEO danych konkretnich firem. Vidim velice casto ze obzvlast na mensi firmy se dostsvaji uzivatele hledajici firmu spis na nas katalog nez na jejich stranky

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.