Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Změna webhostingu se zatím vyplatila

Od doby co jsem měl problémy s webhostingem u jednoho seriálového webu, který zaznamenával tisíce návštěv denně jsem musel měnit webhosting (o tomto problému jsem zde také již několikrát psal). Přešel jsem tak k Wedosu, který v té době nabízel nejlevnější webhosting na českém trhu, ale přesto s nadstandardními parametry.

Když jsem s tvorbou internetových stránek začínal využíval jsem výhradně webhosting zdarma od WZ.cz. V době kdy jsem díky webovým stránkám něco málo vydělal pořídil jsem si kvalitní placený webhosting Station (který nyní koupil Subreg) a před nedávnem jsem přesunul část webů do datacentra Wedos a pro malé případně testovací projekty používám free hosting endora.cz – který za nulovou cenu nabízí pohodlnou instalaci redakčních systémů, dostatečnou kapacitu i dostupnost – jediným hendikepem jsou zpětné odkazy v patičce (ty jdou za příplatek odstranit), ty jsou ovšem za služby zdarma adekvátní.

Již několikrát jsem chtěl všechny weby sloučit pod jeden multi hosting, což by mi mohlo ušetřit náklady, ale  zase bych mohl přijít o zadní vrátka. Takto když mám více webhostingů mohu v případě problémů na některém z nich rychle přesunout weby na druhý. Navíc také věřím ve větší SEO efekt pokud neprolinkovávám všechny weby v rámci jednoho serveru (IP adresy).

Podobně jseme na tom i s registrací domén, mou první doménu, kterou jsem kdy koupil a doteď vlastním je mirecekp.net. Tu jsem kupoval přes station.cz postupem času jsem začal domény registrovat u Subregu a dnes nové domény registruji nejčastěji u Wedosu, ale opět si ke všem dosavadním registrátorům domén nechávám otevřená vrátka pro případný návrat – ať už z důvodu, že budou mít lepší ceny než nyní nejlevnější Wedos, nebo připraví akční ceny. Každá má doména tak má jiné ID registranta, protože každý registrátor má jiný způsob přidělování identifikátorů.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.