Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Digitální vysílání: Multiplex 2 a 3 z vysílače Svatobor

dvb-t-logoPo prvním týdnu ve škole jsem se domů zase těšil… Výjimečně za technologiemi. Jelikož tento týden se z vysílače Svatobor u Sušice rozjelo vysílání 2 a 3 multiplexu DVB-T.
Nalezení DVB-T tunerů není nikterak složité, dokáže to snad každý. První, který jsem měl za úkol u příbuzenstva naladit byl jeden z prvních DVB-T tunerů a měl ruční zadávání kanálů, po té jsem jel o několik domů dál a zde byl již modernější plně automatický tuner, kde se jen pustilo automatické prohledávání.

Po automatickém prohledání sítě jsem k mému údivu zjistil, že ze Svatoboru běží již i Multiplex 3, který jsem na prvním zařízení zapomněl nastavit. Multiplex 3 je ovšem ochuzen o TV Očko, které zde dle plánů měla běžet, najdete na něm jen Public TV a Z1.

Prostřednictvím digitálního vysílání tedy z vysílače Svatobor naladím nyní 11 TV stanic (Multiplex 1: ČT1, ČT2, ČT4 SPORT, ČT24  Multiplex 2: Nova, Nova cinema, Prima, Prima Cool, TV Barrandov  Multiplex 3: Z1, Public TV)

Pokrytí pozemním digitálním vysílání si můžete ověřit na stránce: www.digistranky.cz/dvbt/divaci/regiony/terminy-spousteni-dvb-t.html, grafickou mapu s pokrytím si pak můžete prohlédnout zde. Pakliže se zajímáte o pozemní digitální vysílání více, zajímavé informace najdete také na speciální stránce Českého telekomunikačního úřadu http://dtv.ctu.cz

Komentáře (1)

  1. Evča napsal:

    A u nás je vše tak zpožděnééé. Viz článek u mne.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.