Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Google Chrome OS

Dlouho se o tom mluvilo potichu, nyní se o tom mluví veřejně a do roka by to mohla být realita Google představuje operační systém Chrome OS. Pro zájemce přikládám odkaz na záznam celé tiskové konference, kde proběhlo představení konceptu Chrome OS.

Komentáře (3)

 1. Tomáš Pučík napsal:

  No ta myšlenka sdílení veškerých dat z počítače s Googlem se mi moc nelíbí. Uvidíme jak to dopadne.

  • mirecekp napsal:

   No mě se naopak moc líbí myšlenka toho, že ať už přijdeš k jakémukoliv PC s Chrome OS vždy budeš mít vše to co u svého PC. Ale jak říkáš má to i horší stránky a to takové, že data jsou uloženě někde…prostě někde. Ale zase tolik bych se toho nebál, pochybuji o nějakém úniku dat od google. To spíš pochybuji o reálnosti tohoto konceptu, jelikož bez internetu je to nefunkční, a pomalý internet také bude v háji, v našich končinách se to dle mě v tuto dobu nemá šanci uchytit!

 2. pes502 napsal:

  Tak myšlenka je to rozhodně zajímavá. Přijít k jakémukoliv PC s Google CHROME OS a mít tam svá data, nicméně bych se také bál o tato svá data a asi bych do toho nešel už jen z toho důvodu, že všechna data by byla uložena na externích zdrojích (předpokládám na serverech Google) a Google by měl k těmto datům přístup.

  Nehledě na to, pokud by náhodou došlo k hacknutí těchto serverů, rázem by má data byly v neznámých rukou – to by se mi určitě nelíbilo.

  A v poslední řadě si neumím představit, jakou formou by Google data ukládal. Pokud by se to ukládalo VŠECHNO na servery Google, asi by to vyšlo velmi draho, neboť dat by byly spousty.

  No nevím, každopádně jsem zvědav, jak to dopadne. Aby nám nakonec Google nevytřel zrak! 😀

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.