Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

WiFi na max – WiMAX

Technologie WiMAX (přezdívaná někdy jako WiFi na max) není mrtvá, naopak se na její přípravě usilovně pracuje. WiMAX nabídne vyšší přenosové rychlosti než současná bezdrátová WiFi, data přenese také na větší vzdálenosti (až desítky km). Technologii právě testují a dolaďují Intel, Nokia a Nokia Siemens Networks.
Co je WiMAX?
Mobilní WiMAX je bezdrátová širokopásmová technologie poskytující mnohamegabitové rychlosti, široký dosah i vysokou propustnost, která přijde vhod při stahování velkých souborů, filmů či stahování multimediálního obsahu. Přístroje a vybavení WiMAX, jež projdou testy vzájemné kompatibility, usnadní uživatelům přechod ze sítě do sítě a umožní jim tak přístup k neustále dostupnému, plně mobilnímu internetu.

WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) je synonymem standardu IEEE 802.16 pro bezdrátové připojení do vzdálenosti asi 50 kilometrů. Technologie dovolí přenést až 75 megabitů dat za sekundu. WiMAX je rychlejší než současné bezdrátové sítě postavené na standardu Wi-Fi 802.11g (54Mbps).

zdroj: www.novinky.cz

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.