Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Sedlčanské bahno v bugině

V pondělí jsem si byl užít dárek, který jsem dostal k narozeninám, jízdu v bugině (v tomto případě raději používám české bugina než anglické buggy). Od rána pěkně pršelo a jelikož na přerezervaci už bylo pozdě jeli jsme do Sedlčan. Takový slejvák jako byl cestou jsem už dlouho nezažil, ale počasí se nakonec drobet uklidnilo a nakonec i pršet přestalo. Bohužel liják, který nás potkal cestou byl i v Sedlčanech a tak místo povrchu tratě v poměru 30% asfalt a 70% šotoliny bylo povrch 100% bahna.

Zážitek z jízdy v bugině

Úvodní rozpravou nám provozovatel chtěl nahnat strach, neměl jsem v plánu se zmrzačit, ale na druhou stranu jsem dostal adrenalinový zážitek a ne pouťovou projížďku na autodromu… Po prvním kole bylo z tratě patrné, že si na blátě pochutnám, pochutnal jsem si. Bláto lítalo opravdu statečně, bohužel také znemožňovalo rychlejší jízdu, protože většina tratě byla v řádné vrstvě pokryta bahnem a tak se bugina spíše blátem prohrabávala. Adrenalinu jsem si užil asi jen když se mi zasekl plyn a bugina letěla zatáčkou plnou bahna pěkně pod plným. Tím jsem dojezdil, bahno bylo všude, oprava nebyla moc možná a tak jsem počkal na další volnou buginu abych mohl svou jízdu dokončit. Náhradní bugina byla svižnější a lépe ovladatelná, i bahna na mě propouštěla o drobet méně (viz foto po dojezdu).

SAM_9789

Trochu mě zaskočil automat/variator, řazením by byla jízda akčnější. Rejd byl taky malý, o to víc bylo třeba se snažit buginu v každé zatáčce utrhnout. Jízda v bugině je jako jízda s motokárou jen, je v terénu a v aktuálním počasí, které je nepředvídatelné a vzhledem k nutnosti rezervace dopředu nevíte zda si užijete prach nebo bláto 🙂 . To k tomu prostě patří. 20 minut se nezdá být moc, ale delší dobu už by se člověk na dráze jako je v Sedlčanech nudil, 10 minut je zase málo.

Stojí to za to?

Stojí! Adrenalinovým zážitkem bych sice jízdu v bugině již nenazval (nesrovnatelné např s bungee jumpingem), ale člověk se pěkně vyblbne.

Já dostal jízdu darem jako voucher ze Slevomatu, ale jízda jde zakoupit i přímo na webu buggy-sedlcany.cz.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.