Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Když už sport v TV tak na pořádné obrazovce

Nepatřím mezi největší fandy fotbalu a tak mě MS ve fotbale zasahuje minimálně, ale zrovna naše vítězné utkání s Řeckem jsem měl tu čest sledovat v hospodě na plátně – tedy do té doby než projektor vypověděl službu a následně pokračoval fotbal na stařičké TV. To už bylo o poznání horší, v podstatě to bylo jako rádio, přes velkou místnost sledovat na 80cm nekvalitního obrazu nějaký pohyb bylo hodně těžké.

Doufám že „hospodskej“ dá na mě a pořídí nějakou pořádnou smart TV nejlépe od Samsungu. LED televize v pořádných rozměrech značně převyšuje kvality projektorů, hlavně co se obrazu týče. Osobně preferuji značku Samsung kde se mě hodně zamlouvají řady Smart TV, sám jsem se internetu v televizi bránil, ale když si člověk zvykne, už nechce jinak. Dalším pozitivem u LED technologie je nižší energetická náročnost. LED TV má takřka poloviční spotřebu než LCD televize se stejnou velikostí obrazovky.

Problematika TV mě hodně zajímá a tak se snažím sledovat trendy, trochu mě ale mrzí, že technologie LED není více „mediální“. Když pak někde slyším jak někdo vybírá novou TV a urputně si stojí za tím, že plazma je nejlepší musí odejít někam opodál. Všechno to je podle mě jen a jen reklamou, v době nástupu plochých televizí nás masírovaly reklamní kampaně na plazmové televize – ano barevné podání je hodně kvalitní obzvláště pokud jej porovnává člověk s horším LCDčkem. Ale lidi si asi neuvědomují, že je plazma sežere 🙂 není větší žrout energie než plazmová TV to mi věřte. Navíc i původní kvalitativní rozdíly mezi LCD a plazmovou technologií jsou už podstatně nižší.

Pokud bych já volil novou TV pro sebe nebo někoho z rodiny jistě bych šel do technologie LED, která možná v některých případech sice nebude dosahovat tak kvalitních podáních barev jako plazma – ovšem proti plazmovým TV má minimální spotřebu. Na druhou stranu zase značně převyšuje kvality LCD televizí – hlavně jejich rychlosti odezvy a pozorovacích úhlů, také podání barev je jednoznačně na LED TV mnohonásobně lepší a věrohodnější! A navíc přidejte k tomu drobet té chytrosti v podání funkcí SMART a výběr nové TV je jasný.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.